مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

معرفی عرقیات گیاهی برای لاغری

herbal-essences-slimming.jpg

امروزه به دلیل نوع سبک زندگی ها ، افراد به سمت چاقی گرایش دارند . بسیاری از افرادی که چاق هستند به سمت قرص و داروهای شیمیایی روی می آورند که ممکن است در کوتاه مدت این افراد به سمت لاغری بروند ولی بعد از چندمدتی چاقی دوباره و یا بیماری های معده و .. در این افراد پدیدار می گردد . ولی لاغر کردن با طب سنتی بهترین راه درمان است . به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی عرقیات گیاهی برای لاغری می پردازیم .

لاغری با سرکه سیب
تحقیقاتی که بر روی آن انجام شده است نشان می دهد که بسیاری از مزایای سلامتی را در می گیرد مانند کاهش ورزن ، کاهش قند و غیره
برخی از مطالعات نشان دهند این موضوع است که اسید استیکی که در سرکه سیب است با چندین روش می تواند باعث کاهش وزن شود . که عبارتند از :
کاهش قند خون : اسید استیک باعث می شود که توانایی کبد و ماهیچه ها بالا برود تا بتوانند سطح قند خون را متعادل نگهدارد .
کاهش سطح انسولین : اسید استیکی موجود در سرک سیب نسبت انسولین به گلیکاگون را متعادل می کند و باعث چربی سوزی در بدن می شود .
بهبود سوخت و ساز و متابولیسم در بدن .
سرکوب شدن اشتها :اسید استیک می تواند بر قسمتی از مغز که کنترل کننده اشتها می باشد تاثیر بگذارد.
احساس پر بودن : سرکه سیب باعث می شود که بر روی احساس خالی بودن معده تاثیر بگذارد و مصرف کالری را تا حد بسیار زیادی کاهش بد هد .
 در حدود 100 گرم سرکه سیب 22گرم کالری وجود دارد. به این معنی می باشد که سرکه سیب یک نوشیدنی کم کالری است .
لاغری با عرق کاسنی
عرق کاسنی نیز جزء عرقیاتی می باشد که موجب کاهش وزن می شود و دلیلی آن دارای بودن اسید آمینه می باشد اسید آمینه موجب سرکوبی اشتها و پر خوری می شود . برای تنظیم وزن می توانید در روز یک تا دو لیوان از آن را بنوشید . همچنینی اسید آمینه موجود در کاسنی باعث کاهش ورم مفاصلی و درد زایمان می شود .
لاغری با عرق زیره
عرق زیره بسیار برای کاهش وزن مفید می باشد و چربی سوز بسیار خوبی است . همچنین باعث کاهش اشتهای کاذب و از بین برنده چربی های زیر پوستی است . به صورت کلی عرق زیره بهترین لاغر کننده است .
اکثرا دلیل افزایش وزن رژیم غذایی نامناسب  و ورزش نکردن است و از طرف دیگر زمانی انسان چاق می شود که میزان کالری جذب شده در بدن بیشتر از مقدار انرژی مصرفی در آن باشد .
مقدار مصرف عرق ریزه : مقدار مصرف عرق زیره در بزرگسان و کودکان متفاوت می باشد در بزرگسالان روزانه سه بارنصف استکان را باید در کمی آب حل کنید و قبل از هر وعده غذایی میل کنید و برای کودکان باید روزانه سه مرتبه سه قاشق غذا خوری از آن را در کمی آب حل کنید و قبل از هر وعده غذایی مصرف کنند .
باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که عرق زیره برای کودکان زیر 7 سال و زنان باردار باید با احتیاط مصرف شود .
لاغری با عرق شوید
عرق شوید نیز برای کاهش وزن مفید می باشد . و طریق مصرف آن به این گونه می باشد که هر 12 ساعت باید نصف استکان از آن را با آب مخلوط کنید و سپس میل  نمایید . عرق شوید دارای خواص دیگری از قبیل برطرف شدن سوءهاضم ، سکسه ، استفراق ، نفخ و غیره می باشد .
عرق شوید دارای طبع گرم می باشد یکی دیگر از راه های نگهداری آن خشک کردن آن می باشد . شما می توانید پس از پاک کردن شوید آن را بشوید و آن را دسته کنید و به صورت وارونه آوایزان کنید تا خشک شود .  در این روش مواد مفید و اسانس های ساقه وارد برگ می شود و باعث خوش بو تر شدن آن می شود .
• لاغری با عرق دارچین
دارچین را از داخل تنه ی درختی به نام  Cinnamoumm استخراج می کنند و در طول تاریخ مصریان جزء اولین افرادی بودند که از دارچین بسیار استفاده می کردند  . دارچین را از برش بخش های از درخت Cinnamoumm  بدست می آورند و زمانی که این بخش ها خشک شد به صورت حلقه های نواری شکل در می آید که به آن چوب دارچین می گویند . عرق دارچین دارای طبع گرم است و دارای خواص بسیار زیادی از قبل لاغری ، تقویت کننده بدن ، مقوی برای معده ، مقوی برای اعصاب ، از بین برنده بوی بد دهان ، ضد سرفه های مرطوب ، درمان وحشت و خفقان و جنون و غیره می باشد .
طریقه مصرفه عرق دارچین :
بعد از هر وعده غذای نصف استکان از آن را میل نمایید . همچنین می توانید با اضافه کردن چند قطره عرق داریچن به چایتان آن را خوش طمع و خوش عطر تر کنید .
• لاغری با عرق کرفس :
کرفس جزء گیاهان خوش طمع است و همچنین دارای خواص زیادی می باشد یکی از خواص های آن کاهش وزن می باشد . آب کرفس ، برگ کرفس ، ساقه کرفس و یا عرق کرفس هر کدام دارای خواصی هستند . که اگر از این خواص اطلاع پیدا نمایید هیچگاه از خوردن آن دست نمی کشید . همان گونه که بیان کردیم عرق کرفس یکی از مشتقات کرفس می باشد . کرفس گیاهی علفی شکل به ارتفاع 20 تا 60 سانتی متر است و می توان از تمام قسمت های این گیاه از برگ تا ریشه استفاده کرد . هورمون های که در این گیاه وجود دارد به همراه روغن ها ی ضروری باعث خوش بو شدن آن می شود و در کنار املاح و ویتامین های دیگر موجود در آن کرفس را به معجونی تبدیل می کند . که می تواند دوای هر دردی باشد .عرق کرفس را به همراه دیگر گیاهان و میوه ها نیز می توانید مصرف نمایید و باعث دشواری در گوارش نمی شود . به طور مثال می توانید آن را با آب انگور و یا سیب میل کنید .
شما می توانید برای تهیه هر کدام از این عرقیات گیاهی به سایت عطر ریز مراجعه نمایید و عرق گیاهی مورد نظر خود را تهیه نمایید . 

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
عرقیات گیاهی با طبع گرم
گلاب اصل کاشان
آیین گلابگیری در کاشان
عرضه عمده عرقیات گیاهی ارزان
لاغری با سرکه سیب
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان