مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

راهکارهای سنتی برای درمان میگرن

traditional-ways-to-treat-migraines.jpg

دکتر فاطمه امینی در گفت و گویی که با خبرنگاری ایرنا داشت این گونه بیان داشت که ، در طب ایرانی سردرد را با نام سودا می شناسند که تقسیم بندی آن با طب مدرن متفاوت بوده و همین طور شباهت هایی نیز در این بین وجود دارد . ایشان افزودند ، در طب سنتی ایرانی میگرن خود به چند نوع تقسیم می شود که عبارت است از میگرن سرد ، گرم ، تر ، خشک و با مشارکت معده و یا رحم یا به دلیل حالت های روحی و روانی تقسیم می شود .
دکتر امینی در این باره اداه داد ؛ در طب سنتی برای هر یک از سردردهای نام برده بر اساس مزاج و یا سن افراد درمانی را ارائه می دهد چون در طب مدرن بیماری را درمان می کنیم اما تفاوت ان با طب سنتی در این است که بیمار درمان می شود به این معنی که درمان هر فردی با افراد دیگر متفاوت است .
دکتر امینی که متخصص طب ایرانی می باشد اظهار داشت که سردردهای گرم به این معنا که افراد در صورت قرار گرفتن در معرض افتاب و یا استفاده از یک ماده غذایی گرم دچار سردرد می شوند .
ایشان در رابطه با سردردهایی که در خصوص مشکلات معده ایجاد می شود گفت ، این بیماری در اثر مصرف پیاز و یا سیر و یا پرخوری ایجاد می شود .
امینی افزود از دیگر سردردهای شایع میتوان به سردردهایی که در اثر بیماری های روحی و رحمی ایجاد می شود اشاره داشت که در هنگام عادت ماهیانه ایجاد می شود .
وی در خصوص درمان میگرن به روش طب سنتی گفت: ابتدا باید سلامتی حفظ شود یعنی راه های پیشگیری اجرا شود که در این مورد مواردی از جمله هوا، مواد غذایی، خواب ، ورزش و دفع مواد زاید از بدن لحاظ می شود.
امینی ادامه داد: پس باید بهداشت فردی رعایت و عوامل ایجاد کننده میگرن حذف شود.
این متخصص طب ایرانی افزود:درمان میگرن در طب سنتی بسته به نوع سردرد و بیمار، با تجویز مواد غذایی خاص، مصرف دارو شامل گیاهی، حیوانی مانند روغن کوهان شتر یا شتر مرغ و مواد معدنی مانند نمک و اعمال دستی از جمله حجامت، زالو درمانی و ماساژ انجام می شود.
وی اضافه کرد: طب سوزنی جزء طب مکمل حساب می شود و در صورت نیاز برای درمان میگرن استفاده می شود.
امینی با بیان اینکه در طب ایرانی، اصل نخست حفظ سلامتی و پیشگیری است گفت:طب سنتی یک تخصص در پزشکی است و مردم نباید به مراکز غیر معتبر مراجعه کنند.

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
گلاب اصل کاشان
مزاج شناسی و ویژگی انواع مزاج ها
طب سنتی و درمان بیماری ها
خواص و فواید آویشن گیاه قوی برای درمان بیماری ها
خرید عرق کاسنی باکیفیت
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان