مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

خرید عرق نعنا

buy-mint-herbal-distillate.jpg

استفاده از داروی های طبیعی به جای دارو های شیمیایی توصیه امروزی همه کسانی ست که در حرفه سلامت نقش دارند . عرقیات گیاهی به عنوان رایحه ، عصاره و اسانس گیاهان طبیعی بهترین نوشیدنی برای کسب سلامت و جلوگیری از امراض مختلف است . از قدیم الایام تا کنون گیاهان و عرقیات مختلفی برای درمان بیماری های مختلف تشخیص داده شده و مورد استفاده عمومی قرار گرفته اند . برای مثال تمام افراد عادی می دانند که گلاب رفع کننده استرس ، آویشن درمان کننده خلط و عفونت گلو ، عرق کرفس از بین برنده التهاب از جمله التهاب های مفصلی ، عرق نعنا کمک کننده به دستگاه گوارش و ... می باشند .
دلیل اصلی اصرار بر استفاده از مواد و عرقیات گیاهی به جای دارو های شیمیایی ان است که هرچه از دل طبیعت برگرفته شده است عوارض جانبی منفی به بار نمی اورد البته فراموش نشود که حتی در همین موارد هم رعایت حد اعتدال لازم و ضروری ست . عرقیات گیاهی نسبت به مواد شیمیایی دیر باز ده تر هستند اما بر خلاف آن ها هیچ عارضه منفی و ضرر و زیانی به همراه ندارند . یکی از مهم ترین عرقیات گیاهی عرق نعنا ست . برای همه ما اتفاق افتاده است که هنگام دل درد و دل پیچه با خوردن یک استکان عرق نعنا اصل و با کیفیت درمان شده ایم . از گذشته تا کنون برای رفع دل درد های ناشی از اختلال در هضم غذا عرق نعنا تجویز شده است و تأثیر مثبت این عرق بر دل پیچه اثبات شده است . عرق نعنا طبع گرم داشته و برای رفع سردی نیز مناسب است .
مقاله حاضر به معرفی روش تهیه عرق نعنا و اثرات مثبت آن بر بدن می پردازد . در سراسر مقاله از عرق نعنا اصل و با کیفیت صحبت می شود . کم نیستند تعداد برند ها و تولید کنندگانی که محصولات بی کیفیت و اسانس های شیمیایی را در غالب عرقیات گیاهی بسته بندی و به فروش می رسانند . منظور از عرق نعنا اصل ، عرقی ست که به روش های سنتی و صنعتی از دل طبیعت و گیاه نعنا گرفته شده است . خرید عرق نعنا از فروشگاه عطرریز می تواند در داشتن محصول اصل و با کیفیت راهکار مناسبی باشد .
+ برای مشاهده و خرید عرق نعنا اصل از فروشگاه عطرریز کلیک نمایید .

عرق نعنا چگونه تهیه می شود ؟
تولیدات عرقیات گیاهی طی دو فرایند پی در پی صورت می گیرد . اولی تبخیر و دومی معیان است . برای تهیه عرق نعنا یا هر عرق دیگری باید در ابتدا برگ و یا گل گیاه را تهیه کرد . گیاهی مانند برگ نعناع ، گل بیدمشک ، برگ گردو ، گل محمدی ، میوه زیره ، گیاه شاطره ، گیاه کرفس و ... که دارای بو و عطر بی نظیری هستند از مهم ترین و پر فروش ترین عرقیات می باشند که قابلیت تبدیل از گیاه به عرق را دارند . برای تولید عرق گیاهی ، پس از تهیه و شست و شوی کامل گیاه آب و ماده معطر که در این نوشتار همان نعنا ست را در ظرفی بزرگ تحت عنوان دیگ های سنتی یا صنعتی مورد حرارت قرار می دهند و می جوشانند . طی فرایند اول تبخیر انجام می شود و آب به همراه عصاره نعنا که کامل در حال جوشیدن است به بخار تبدیل می شود . این بخار ها از طیق لوله از دیگ به ظرف هایی که پارچ نام دارند وارد شده ؛ پارچ ها داخل آب سرد قرار دارند از همین رو پس از ورود بخار آب و نعنا به پارچ عملیات میعان انجام گرفته و با سرد شدن بخار  آب ذرات عرقی نعنا شکل می گیرد .
پس از میعان آب معطری که در پارچ به جای می ماند همان عرق با کیفیت و اصل است . در این عملیات تبخیر و تقطیر، موجب می شود اسانس و رایحه گیاه در داخل مولکول های آب نفوذ کرده و در اصطلاح علمی ، در نهایت آب معطر مقطر با عصاره گیاه بدست آید .
حال آنکه این آب معطر آنقدر غلیظ و با کیفیت است که حتی بوییدن آن بسیار پر خاصیت است . طعم و رایحه عرق نعنای اصل و با کیفیت عطرریز به حدی ست که در انواع نوشیدنی ها ، شربت ها و ... نیز کاربرد دارد .

مهم ترین خواص عرق نعنا چیست ؟
لازم به ذکر است که طبع گرم عرق نعنا ممکن است برای برخی از افراد حساسیت زا باشد . بهتر است قبل از خوردن هر نوع عرق گیاهی طبع آن را بشناسید و با بدن خود تطبیق دهید به عنوان نمونه عرق نعنا و گلاب که طبع گرمی دارند می توانند برای برخی از افراد گرم مزاج آلرژی زا باشند .
عرق نعنا سرشار از خاصیت است که ما در این قسمت به مهم ترین خواص عرق نعنایی می پردازیم که مانند عرقیات گیاهی عطرریز اصل و با کیفیت باشد .
1-    رایجه تند و غلیظ عرق نعنا عطرریز برای از بین بردن نفخ و اسپاسم یا گرفتگی عضلات موثر است .
2-    برای تهیه عرق نعنا از تمامی اجزاء آن استفاده می شود . استفاده از گل ، برگ و ساقه نعنا موجب شده تا این نوشیدنی بهترین ماده برای هضم بهتر غذا باشد . البته افرادی که دارای یبوست مزمن هستند باید در اشامیدن عرق نعنا دقت کنند .
3-    کمک کننده به دستگاه گوارش : رفع نفخ باعث کاهش درد های گاه و بی گاه معده شده و برای بادشکنی مفید است .
4-    افرادی که دارای سوء هاضمه هستند برای درمان از گیاه نعنا استفاده می کنند . پس عرق نعنا هم به عنوان فراورده این گیاه مفید است .
5-     از انجایی که نعنا تازه دارای رایجه بی نظیری ست در دسر ها و نوشیدنی ها بر نعنا خشک ترجیح داده می شود . از انجایی که عرق نعنا هم به همان میزان خوش عطر و بو است ، طبیعی ست که بتوانیم از عرق نعنا در دسر ها ماننند ماست و دوغ و ... استفاده کنیم .
6-    بسیاری از افراد از دم کرده نعنا به عنوان دم نوش در روز های سرد سال استفاده می کنند .
7-    بوی خوش دهان از دیگر مزایا و خواص نعنا ست . این گیاه ضد میکروب است و استفاده از عرق نعنا در طول روز اثر خوبی بر بوی دهان دارد . همانطور که در بازار می بینیم انواع ادامس ها و جویدنی های نعنایی تولید می شوند که با وجود طبع گرم می توانند حفره دهان را خنک و عاری از میکروب نمایند . جالب است بدانیم چرخاندن نصف استکان عرق نعنا با کیفیت از برند بارنلی در دهان اثری بسیار بیشتر از جویدن برگ نعنا یا قرص های نعنایی بر دهان دارد . 
8-    در عرق نعنا عطرریز که درصد خلوص بالایی دارد ، میزان زیادی از ماده‌ای با نام منتول وجود دارد . منتول حس خنکی در دهان را ایجاد می کند و مسکن قوی به حساب می آید . مسکنی که بر خلاف پروفن و ژلوفن و ... عاری از تأثیر منفی بر اعصاب است . منتول بر درد های استخوانی اثر گذار است و احتمالا طبع گرم گیاه هم از این موضوع بر می آید . حتی می توانید خمیری از گیاه نعنا یا عرق نعنا تهیه کرده و بصورت موضعی روی استخوان هایی که احساس درد دارند بمالید . از نعنا بصورت موضعی در پماد ها و کرم ها استفاده می شود .
9-    اگر احساس خستگی زیاد دارید قبل از خواب قدری عرق نعنا میل کنید تا با حالت عمومی بهتر بخوابید . 
+ برای خرید عرق نعنا فلفلی اصل عطرریز کلیک نمایید .

چقدر عرق نعنا مصرف کنیم
گفته شد که مصرف زیاد از حد هر کدام از عرقیات گاهی از جمله نعنا موجب الرژی و حساسیت می شود و باید از حد بهینه آن مطلع باشیم . معمولا میزان استانداردی برای مصرف عرقیات سنتی به صوتر عموم مطرح نشده است و این میزان بنا بر سن و ویژگی های جسمی هر فرد متفاوت است . برای افراد دارای یبوست و افراد گرم مزاج باید در مصرف این عرقیجات بیشتر از سایر افراد مراقب باشند . در کل برای مصرف عرق نعنا در هر وعده نصف استکان توصیه می شود . این میزان در مورد عرق نعنا با کیفیت و خالص برند عطرریز می باشد . اگر از عرقیات کم کیفیت استفاده می کنید ، می تواند میزان بیشتری هم داشته باشد .

خرید عرق نعنا اصل و با کیفیت
برای خرید محصولاتی مانند نعنا که با سلامت انسان سر و کار دارد نهایت دقت را به عمل آورید . اعتماد به برند های نامی و مطمئن از راه هایی ست که می توان محصولی با کیفیت و مرغوب خرید . برای خرید عرق نعنا اصل به فروشگاه اینترنتی عطرریز رفته و به روش مدرن و نوین انلاین خرید کنید . بهترین راه برای خرید خصوصا مشتریانی که در شهر های دور تر از کاشان زندگی می کنند خرید اینترنتی است . در خرید اینترنتی محصول ارزان قیمت ، درجه یک و در بسته بندی های مختلف عرضه می شود . به فروشگاه اینترنتی برند عطرریز رفته و در دسته محصولات عرق نعنا را انتخاب کنید . پس از انتخاب بسته بندی محصول ، ادامه مراحل خرید را طی کرده و نسبت به خرید عرق نعنا با کیفیت و مرغوب مطمئن باشد .
+ مقاله مرتبط : خرید عرق نعنا اصل

کلمات کلیدی مرتبط
توسط حسین یزدی
  اطلاعات مفیدی بود . اگه میشه نکت هایی درباره نحوه تولید و همین عرقیات گیاهی بنویسید تا بیشتر استفاده کنیم
توسط مدیریت عطرریز ( حسین مکاریان )
  به زودی زیرشاخه ای در این رابطه به شاخه مقالات افزوده خواهد شد ...
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
قیمت گلاب و عرقیات گیاهی کاشان
عرقیات گیاهی با طبع گرم
عرضه عمده عرقیات گیاهی ارزان
لیست قیمت عرقیات گیاهی در سال 1398
عرق نعنا اصل
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان