مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

روش های تولید گلاب کاشان

damask-rose-essential-oil-extraction.jpg

گلاب اصل کاشان ، محصولی که افراد زیادی را از جای جای جهان به این سمت کاشان جذب کرده است و نام این شهر به عنوان پایتخت ثبت شده است . کیفیت بالای گلاب کاشان یکی از مهم ترین دلایلی است که در جهانی شدن شهرت این محصول تاثیر داشته است . در ادامه با انواع روش های تولید گلاب درجه یک کاشان آشنا می شویم .

تولید سنتی گلاب
 تولید گلاب به روش سنتی یکی از راههایی است که از گذشته تا به امروز مرسوم بوده و هم چنان این روش ادامه دارد . برای نخستین بار جکیم ابو علی سینا موفق به تولید گلاب شد که آن را با نام های گل سرخ ، جوهر گل سرخ و ... نیز می خواندند . در این روش گل محمدی را به مقدار مشخص و همراه آن میزان معینی از آب را دیگی از جنس مس ریخته و درپوش دیگ ( تغار مسی ) را روی آن می گذارند و به کمک زنجیر هایی که به دیگ متصل است محکم می کنند . در این بین با استفاده از واشر های پلاستیکی بین درپوش و دیگ از نشت کردن بخار جلوگیری می کنند . روی درپوش دیگ سوراخ هایی تعبیه شده است که به وسیله دو لوله آلومینیومی ( نیچه ) دیگ را به پارچ های دسته دار مسی متصل می کند . بخار حاصل از تقطیر محتویات دیگ از طریق این لوله ها به داخل پارچی که درون دیگ مسی قرار دارد هدایت شده و به مایع تبدیل می شود . مدت زمان گلابگیری در روش سنتی بین 4 الی 8 ساعت است که در طول شبانه روز می توان چهار بار این عمل را تکرار کرد و به 90 الی 120 کیلو گرم گل محمدی در شبانه روز احتیاج است . به طور معمول از یک کیلو گرم گل محمدی 1.5 لیتر گلاب به دست می آید که نیم لیتر اولیه بسیار مرغوب و خوشبو و غلیظ می باشد .

تولید صنعتی گلاب
برای تولید گلاب به روش صنعتی از دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته ای از جنس استیل سیلیکون ( اکسید نمی شود ) استفاده می شود . نخست گل محمدی و آب را به مقدار معین در حجم بالا داخل دیگ های بزرگ صنعتی قرار داده و با حرارت غیر مستقیم که اغلب با بخار آب می باشد از بین مخلوط گل و آب عبور داده می شود . پس از انجام مراحل تقطیر گلاب به مخازن استیل هدایت شده و در آن قسمت جمع می شود . از این مرحله عملیات پاستوریزاسیون و صاف کردن گلاب صورت می گیرد که گلاب را تا درجه 80 درجه سلسیوس گرم نموده ( برای میکروب زدایی ) و از فیلترهای مخصوص که از جنس کاغذی و یا پلاستیکی هستند عبور داده می شود و در پایان در منبع ذخیره می شود و پس از آن عمل پر کردن بطری ها صورت می گیرد . در این قسمت گلاب با همان دمای بالا داخل بطری هایی که جنس شیشه و یا پلی اتیلن دارند ریخته می شود و با درب های آلومینیومی و یا پلاستیکی غیر قابل نفوذ پلمپ می شود . در روش صنعتی تولید گلاب با رعایت کلیه موازین مختلف در حین تولید و بسته بندی ، محصول مورد نظر از نظر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی و همین طور میکروبی مطابق با استانداردهای تعیین شده در صنف خواهد بود . عطر گل محمدی نیز به صورت لایه ای زرد رنگ و چرب که بسیار سبک می باشد به صورت نیمه جامد و غیر محلول بر روی سطح گلاب قرار می گیرد .

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی گلاب
•    آب مورد استفاده در تولید گلاب باید کاملا بهداشتی و تمیز باشد .
•    گلاب اصل باید کاملا زلال ، بیرنگ ، بدون رسوب و ذرات خارجی باشد .
•    گلاب باکیفیت دارای بوی مطبوع ، مزه گس مانند و تلخ ، فاقد بوی پختگی و ترشیدگی و سوختگی می باشد .
•    میزان اسانس گلاب باید در 100 سانتی متر مکعب حداقل 12 میلی گرم باشد .
•    عدم استفاده از اسانس های تقلبی و سنتزی در تولید گلاب اصل
•    مطابق بودن شناسنامه شیمیایی گلاب با استاندارد های ملی ایران
•    استفاده از بطری های شفاف و نو ، استریل شده و ...
•    دارای برچسب حاوی کلیه اطلاعات ضروری
•    استفاده از بسته بندی های مناسب و شکیل

شرکت تولیدی گلاب و عرقیات گیاهی عطرریز یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان گلاب و عرقیجات گیاهی می باشد که محصولات خود را با بالاترین درجه کیفیت و قیمت مناسب به بازار فروش عرضه می دارد . کلیه محصولات تولیدی عطرریز به روش سنتی تولید و عرضه می شود . شما می توانید برای خرید گلاب و عرقیات گیاهی کاشان به فروشگاه آنلاین عطرریز مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خود را تهیه نمایید . کلیه محصولات موجود در این فروشگاه دارای سیب سلامت بوده و به قیمت تولیدی به دو صورت عمده و خرده به دست مشتری می رسد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
درمان جوش صورت با عرقیات گیاهی
همه چیز در مورد گلاب
عرقیات گیاهی پر مصرف
خواص عرق گیاه آلوئه ورا
آشنایی با عناوین انواع گلاب و عرقیات گیاهی
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان