مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

روش های تولید گلاب کاشان

damask-rose-essential-oil-extraction.jpg

گلاب اصل کاشان ، محصولی که افراد زیادی را از جای جای جهان به این سمت کاشان جذب کرده است و نام این شهر به عنوان پایتخت ثبت شده است . کیفیت بالای گلاب کاشان یکی از مهم ترین دلایلی است که در جهانی شدن شهرت این محصول تاثیر داشته است . در ادامه با انواع روش های تولید گلاب درجه یک کاشان آشنا می شویم .

تولید سنتی گلاب
 تولید گلاب به روش سنتی یکی از راههایی است که از گذشته تا به امروز مرسوم بوده و هم چنان این روش ادامه دارد . برای نخستین بار جکیم ابو علی سینا موفق به تولید گلاب شد که آن را با نام های گل سرخ ، جوهر گل سرخ و ... نیز می خواندند . در این روش گل محمدی را به مقدار مشخص و همراه آن میزان معینی از آب را دیگی از جنس مس ریخته و درپوش دیگ ( تغار مسی ) را روی آن می گذارند و به کمک زنجیر هایی که به دیگ متصل است محکم می کنند . در این بین با استفاده از واشر های پلاستیکی بین درپوش و دیگ از نشت کردن بخار جلوگیری می کنند . روی درپوش دیگ سوراخ هایی تعبیه شده است که به وسیله دو لوله آلومینیومی ( نیچه ) دیگ را به پارچ های دسته دار مسی متصل می کند . بخار حاصل از تقطیر محتویات دیگ از طریق این لوله ها به داخل پارچی که درون دیگ مسی قرار دارد هدایت شده و به مایع تبدیل می شود . مدت زمان گلابگیری در روش سنتی بین 4 الی 8 ساعت است که در طول شبانه روز می توان چهار بار این عمل را تکرار کرد و به 90 الی 120 کیلو گرم گل محمدی در شبانه روز احتیاج است . به طور معمول از یک کیلو گرم گل محمدی 1.5 لیتر گلاب به دست می آید که نیم لیتر اولیه بسیار مرغوب و خوشبو و غلیظ می باشد .

تولید صنعتی گلاب
برای تولید گلاب به روش صنعتی از دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته ای از جنس استیل سیلیکون ( اکسید نمی شود ) استفاده می شود . نخست گل محمدی و آب را به مقدار معین در حجم بالا داخل دیگ های بزرگ صنعتی قرار داده و با حرارت غیر مستقیم که اغلب با بخار آب می باشد از بین مخلوط گل و آب عبور داده می شود . پس از انجام مراحل تقطیر گلاب به مخازن استیل هدایت شده و در آن قسمت جمع می شود . از این مرحله عملیات پاستوریزاسیون و صاف کردن گلاب صورت می گیرد که گلاب را تا درجه 80 درجه سلسیوس گرم نموده ( برای میکروب زدایی ) و از فیلترهای مخصوص که از جنس کاغذی و یا پلاستیکی هستند عبور داده می شود و در پایان در منبع ذخیره می شود و پس از آن عمل پر کردن بطری ها صورت می گیرد . در این قسمت گلاب با همان دمای بالا داخل بطری هایی که جنس شیشه و یا پلی اتیلن دارند ریخته می شود و با درب های آلومینیومی و یا پلاستیکی غیر قابل نفوذ پلمپ می شود . در روش صنعتی تولید گلاب با رعایت کلیه موازین مختلف در حین تولید و بسته بندی ، محصول مورد نظر از نظر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی و همین طور میکروبی مطابق با استانداردهای تعیین شده در صنف خواهد بود . عطر گل محمدی نیز به صورت لایه ای زرد رنگ و چرب که بسیار سبک می باشد به صورت نیمه جامد و غیر محلول بر روی سطح گلاب قرار می گیرد .

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی گلاب
•    آب مورد استفاده در تولید گلاب باید کاملا بهداشتی و تمیز باشد .
•    گلاب اصل باید کاملا زلال ، بیرنگ ، بدون رسوب و ذرات خارجی باشد .
•    گلاب باکیفیت دارای بوی مطبوع ، مزه گس مانند و تلخ ، فاقد بوی پختگی و ترشیدگی و سوختگی می باشد .
•    میزان اسانس گلاب باید در 100 سانتی متر مکعب حداقل 12 میلی گرم باشد .
•    عدم استفاده از اسانس های تقلبی و سنتزی در تولید گلاب اصل
•    مطابق بودن شناسنامه شیمیایی گلاب با استاندارد های ملی ایران
•    استفاده از بطری های شفاف و نو ، استریل شده و ...
•    دارای برچسب حاوی کلیه اطلاعات ضروری
•    استفاده از بسته بندی های مناسب و شکیل

شرکت تولیدی گلاب و عرقیات گیاهی عطرریز یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان گلاب و عرقیجات گیاهی می باشد که محصولات خود را با بالاترین درجه کیفیت و قیمت مناسب به بازار فروش عرضه می دارد . کلیه محصولات تولیدی عطرریز به روش سنتی تولید و عرضه می شود . شما می توانید برای خرید گلاب و عرقیات گیاهی کاشان به فروشگاه آنلاین عطرریز مراجعه کرده و محصولات مورد نظر خود را تهیه نمایید . کلیه محصولات موجود در این فروشگاه دارای سیب سلامت بوده و به قیمت تولیدی به دو صورت عمده و خرده به دست مشتری می رسد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
سرکه سیب و خواص بی نظیر آن
روش های تولید گلاب کاشان
عرقیات گیاهی عطرریز
آیین گلابگیری در کاشان
عرقیات گیاهی مناسب برای فصل سرما
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان