مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی ؟

traditional-rose-water-kashan.jpg

کاشان و شهرهای اطراف آن سرزمین گل های محمدی است . گلی که از دیرباز در میان ایرانیان تقدس و احترام دارد و از گل های دیگر متمایز بوده است . در جشن های ایرانی از گل محمدی و گلاب استفاده می شده است . بیشتر اقتصاد کاشان و شهرهای اطراف آن بر پایه تولید گلاب است . به عبارتی تولید کنندگان از این نعمت خدادادی روییدن بهترین گل های محمدی دراین منطقه استفاده کرده اند و تولید گلاب سنتی را انجام داده اند . از گل های محمدی در این منطقه علاوه بر تولید گلاب ، فرآورده های دیگری از قبیل غنچه های خشک گل محمدی ، شربت گلاب ، مربای گلاب نیز تولید می شود . فرآیند گلابگیری سنتی با گلابگیری صنعتی تفاوت بسیار دارد . در شهر کاشان گلاب صنعتی فروش کمتری دارد و هموطنان می دانند که کیفیت گلاب سنتی تولید شده از مراکز  معتبر بهتر از گلاب تولید شده در کارخانه های صنعتی است . به همین دلیل است که با وجود کارخانه های بسیار در سراسر ایران ، بیشتر هموطنان عزیز برای خرید گلاب سنتی در اواسط اردیبهشت ماه به کاشان سفر می کنند .
گلاب سنتی کاشان
کاشان شهر گل و گلاب مرکز تولید گلاب خالص سنتی است . روش گلابگیری در شهرهای مختلف متفاوت است . گلابگیری در کاشان و شهرهای اطراف از جمله برزک بدین صورت است که گل های محمدی را درون ظرف مسی که هیچ منفذ و روزنه ای نداشته باشد می ریزند و ظرف را روی حرارت می گذارند . گلبرگ های گل محمدی در ظرف مسی پخته می شود و بخار آن از طریق لوله ای که به بیرون راه دارد خارج می شود و در اثر برخورد با آب سرد به مایع تبدیل می شود و قطره قطره به ظرف دیگری ریخته می شود . این مایع همان گلاب سنتی خالص است .
فواید گلاب سنتی بیشتر از گلاب صنعتی می باشد .
کاربردهای گلاب سنتی
از گلاب خالص علاوه بر استفاده آن در آیین های مذهبی ، آیین های سوگواری ، جشن و پایکوبی ها ، در درمان برخی از بیماری های نیز استفاده می کنند . درمان معجزه آسا گلاب در متون دینی نیز ذکر  شده است . خاقانی در قصیده ایوان مداین می گوید : از دیده گلاب کن ، درد سر ما بنشان .
درمان سردرهای مزمن ، تقویت معده ، درمان اضطراب و استرس ، رفع خستگی های روزانه ، درمان برخی از جوش ها و آکنه ها ، پاکسازی پوست از جمله خواص درمانی گلاب سنتی است . به دلیل قدرت بالای گلاب در پاکسازی پوست ، از آن در برخی از مواد آرایشی و لوسین ها استفاده می کنند .
فروش گلاب سنتی کاشان به صورت حضوری و آنلاین
شرکت عطرریز یکی از برترین تولید کنندگان گلاب سنتی در برزک کاشان می باشد . این شرکت ، تولید گلاب سنتی را با روش های کاملا بهداشتی انجام می دهد و به صورت گلاب نیم لیتری ، یک لیتری ، دو لیتری و چهار لیتری عرضه می  کند . این شرکت تولید کننده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان ، تمامی محصولات خود را به قیمت تولیدی عرضه می کند . کیفیت بالا در کنار ارزان قیمت بودن از شعار اصلی مدیران عطرریز می باشد . تولیدی گلاب و عرقیات عطرریز ، در کنار فروش حضوری گلاب و عرقیات گیاهی ، فروش آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی را انجام می دهد . این بهترین فرصت برای کسانی است که دسترسی آن ها به گلاب سنتی خالص کاشان غیر ممکن است . برای خریداران آنلاین ، این امکان وجود دارد که بعد از تحویل محصول ، آن را از نظر کیفیت بررسی کنند و اگر از محصول و کیفیت آن ناراضی بودند ، شرکت عطرریز آن محصولات را ارجاع می دهد و این نشان دهنده اصل بودن گلاب و عرقیات عطرریز می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
عرقیات گیاهی مناسب برای فصل سرما
انواع گلاب
آرامش اعصاب به کمک عرقیات گیاهی
گلاب دوآتیشه
همه چیز در مورد عرق گیاهی کاسنی
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان