مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

گلاب سنتی بخریم یا گلاب صنعتی ؟

traditional-rose-water-kashan.jpg

کاشان و شهرهای اطراف آن سرزمین گل های محمدی است . گلی که از دیرباز در میان ایرانیان تقدس و احترام دارد و از گل های دیگر متمایز بوده است . در جشن های ایرانی از گل محمدی و گلاب استفاده می شده است . بیشتر اقتصاد کاشان و شهرهای اطراف آن بر پایه تولید گلاب است . به عبارتی تولید کنندگان از این نعمت خدادادی روییدن بهترین گل های محمدی دراین منطقه استفاده کرده اند و تولید گلاب سنتی را انجام داده اند . از گل های محمدی در این منطقه علاوه بر تولید گلاب ، فرآورده های دیگری از قبیل غنچه های خشک گل محمدی ، شربت گلاب ، مربای گلاب نیز تولید می شود . فرآیند گلابگیری سنتی با گلابگیری صنعتی تفاوت بسیار دارد . در شهر کاشان گلاب صنعتی فروش کمتری دارد و هموطنان می دانند که کیفیت گلاب سنتی تولید شده از مراکز  معتبر بهتر از گلاب تولید شده در کارخانه های صنعتی است . به همین دلیل است که با وجود کارخانه های بسیار در سراسر ایران ، بیشتر هموطنان عزیز برای خرید گلاب سنتی در اواسط اردیبهشت ماه به کاشان سفر می کنند .
گلاب سنتی کاشان
کاشان شهر گل و گلاب مرکز تولید گلاب خالص سنتی است . روش گلابگیری در شهرهای مختلف متفاوت است . گلابگیری در کاشان و شهرهای اطراف از جمله برزک بدین صورت است که گل های محمدی را درون ظرف مسی که هیچ منفذ و روزنه ای نداشته باشد می ریزند و ظرف را روی حرارت می گذارند . گلبرگ های گل محمدی در ظرف مسی پخته می شود و بخار آن از طریق لوله ای که به بیرون راه دارد خارج می شود و در اثر برخورد با آب سرد به مایع تبدیل می شود و قطره قطره به ظرف دیگری ریخته می شود . این مایع همان گلاب سنتی خالص است .
فواید گلاب سنتی بیشتر از گلاب صنعتی می باشد .
کاربردهای گلاب سنتی
از گلاب خالص علاوه بر استفاده آن در آیین های مذهبی ، آیین های سوگواری ، جشن و پایکوبی ها ، در درمان برخی از بیماری های نیز استفاده می کنند . درمان معجزه آسا گلاب در متون دینی نیز ذکر  شده است . خاقانی در قصیده ایوان مداین می گوید : از دیده گلاب کن ، درد سر ما بنشان .
درمان سردرهای مزمن ، تقویت معده ، درمان اضطراب و استرس ، رفع خستگی های روزانه ، درمان برخی از جوش ها و آکنه ها ، پاکسازی پوست از جمله خواص درمانی گلاب سنتی است . به دلیل قدرت بالای گلاب در پاکسازی پوست ، از آن در برخی از مواد آرایشی و لوسین ها استفاده می کنند .
فروش گلاب سنتی کاشان به صورت حضوری و آنلاین
شرکت عطرریز یکی از برترین تولید کنندگان گلاب سنتی در برزک کاشان می باشد . این شرکت ، تولید گلاب سنتی را با روش های کاملا بهداشتی انجام می دهد و به صورت گلاب نیم لیتری ، یک لیتری ، دو لیتری و چهار لیتری عرضه می  کند . این شرکت تولید کننده گلاب و عرقیات گیاهی کاشان ، تمامی محصولات خود را به قیمت تولیدی عرضه می کند . کیفیت بالا در کنار ارزان قیمت بودن از شعار اصلی مدیران عطرریز می باشد . تولیدی گلاب و عرقیات عطرریز ، در کنار فروش حضوری گلاب و عرقیات گیاهی ، فروش آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی را انجام می دهد . این بهترین فرصت برای کسانی است که دسترسی آن ها به گلاب سنتی خالص کاشان غیر ممکن است . برای خریداران آنلاین ، این امکان وجود دارد که بعد از تحویل محصول ، آن را از نظر کیفیت بررسی کنند و اگر از محصول و کیفیت آن ناراضی بودند ، شرکت عطرریز آن محصولات را ارجاع می دهد و این نشان دهنده اصل بودن گلاب و عرقیات عطرریز می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
درمان سنتی کبد چرب
درمان سنگ کلیه با عرقیات گیاهی
خرید صادراتی گلاب دو آتیشه
خرید بدون واسطه گلاب و عرقیجات گیاهی
بهترین گلاب کاشان
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان