مشاوره و پشتیبانی : 09139614034

گلاب عطرریز

خرید عرق گیاهی اسطوخدوس

buy-herbal-essences-lavender.jpg

شرکت عطرریز یکی از بزرگترین تولید کنندگان عرقیات گیاهی در کاشان می باشد که خرید اینترنتی عرقیات گیاهی را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است . یکی از عرقیات گیاهی پر تقاضا در بین ایرانیان عرق اسطوخودوس است که در گذشته به دلیل نبودن این عرق گیاهی ، ایرانیان از گیاه آن استفاده می کردند ولی شرکت عطرریز به روش سنتی اقدام به تولید عرق اسطوخدوس کرده است و خرید اینترنتی عرق اسطوخودوس را برای همه فراهم کرده است تا همه ایرانیان بتوانند از این عرق گیاهی مفید بهره مند شوند .
این عرق ، سرشار از فایده و خاصیت برای زیبایی پوست و سلامتی بدن و ما قصد دایم در این مقاله درباره آن مطالبی را بیان نماییم . 
اسطوخودوس (گلهای لاواندا ) که نام علمی آن Lavandula stoechas L می باشد و از خانواده Labiatea است و برگ و قسمت های سبز آن دارای اسانس روغی می باشد . اسطوخودوس گیاه چند ساله است به شکل بوته های کوچک و پر شاخه ، ساقه های آن چهارگوش و برگ های آن دراز می باشد . برگ هایش در بهار ظاهر می شود و گل های شبیه به سنبل با رنگ بنفش دارد . میوه های این گیاه 4 قندقه ای است و هر کدام از آنها بعد از رسیدن بیضی شکل و قهوه ای می شوند . از تمام قسمت های این گیاه به خصوص برگ های آن ها بوی مطبوی استشمام می گردد . به دلیل داشتن ظاهر بسیار زیبا بعد از گل دهی در بعضی از نواحی آن  را به عنوان گل زینتی  پرورش می دهند . از قسمت سرشاخه و گل دار این گیاه علاوه بر مصارف درمانی برای اسانس گیری نیز  استفاده می کنند .
خواص درمانی عرق گیاهی اسطوخدوس
این گیاه دارای 25 تا 30 گونه مختلف می باشد جزو گیاهان گلدار است و از خانواده نعنائیان است . اسطوخودوس از گل های کوچک خوشه ای قرمز سیر یا آبی یا بنفش تشکیل شده است . ارتفاع آن حدودا 30 تا 69 سانتی تر می باشد .  مهمترین فایده ی گیاه استوخودوس درمان زخم و تسکین درد است . این گیاه دارای مزاج گرم و خشک می باشد . این گیاه در رفع  آسم  اثر مقوی دارد ،  از این گیاه برای پانسمان جراحات و زخم استفاده ها می کنند ، مصرف آن برای افرادی که دچار خواب رفتگی پا و دست می شوند مفید است ، استفاده موضوعی و یا خوراکی آن علاوه بر این که توان سیستم عصبی را بالا می برد باعث تنظیم و کنترل ضربان قلب نیز می شود . برای افرادی که داری بیماری های طحال ، کبد و مجاری ادرار هستند مفید است ، از اسانس آن می توان برای بند آوردن خون و ضد عفونی کردن زخم ها استفاده کرد ، بازکننده گرفتگی ها است ، نوشیدن جوشانده آن برای پیشگیری  و درمان تهوع مفید است ، نوشیدن چای اسطوخودوس برای تقویت معده و افزایش عملکرد آن بهترین دارو است . نوشیدن دمنوش و یا چای گیاهی اسطوخودس در کاهش تورم و التهاب دستگاه تنفسی مناسب است و سرفه را نیز درمان می کند.
به گفته درمانگران طب سنتی نوشیدن عصاره اسطوخودوس تاثیر زیادی در تسکین و بهبودی سر درد دارد .  درمانگران این نوشیدن را مکملی برای درمان سر درد به ویژه سر درد های میگرنی می دانند . این گیاه دارای طعمی تلخ و گس است اما تاثیر گذاری و خاصیت آن بسیار زیادی می باشد در صورتی که نتوانستید طعم تلخ آن را تحمل کنید کافی است که آن را رقیق کنید و سپس میل کنید .
بهترین درمان سرماخوردگی
زمانی که دچار سرما خوردگی می شوید اگر این گیاه را بخور بدهید مسبب باز شدن مجرای تنفسی می شود . برای این کار باید 5 قطره از روغن اسطوخودوس را در یک کاسه ی آب داغ بریزید و به مدت 5 دقیقه بخور دهید . اگر دچار سرما خوردگی شدیدی بودی این کار را روزانه سه مرتبه تکرار کنید . اما اگر سرماخوردگی تان خفیف بود می توانید فقط قبل از خواب بخور دهید . اسطوخودس به دلیل خاصیت ضد التهابی  و ضد عفونی که دارد باعث می شود ترشحات بینی بهبود یابد . 
بهترین عرق برای زیبایی پوست
از گلهای این گیاه به دلیل داشتن طبیعتی ملایم در ساخت برخی از صابون ها و لوسیون ها استفاده می شود . به علاوه روغن اسطوخودوس یک روش برای زیبایی پوست می باشد .  دانه های سیاهی که بر روی پوست ایجاد می شوند و ناشی از چربی بسیار  پوست است . زمانی که سلول های مرده پوست و یا همان چربی های که در اطراف ریشه مو جمع می شوند باعث ایجاد دانه های سیاه می گردند و بر اثر تماس با هوا خشک و سفت می شوند . ایجاد دانه های سر سیاه بر روی پوست به عوامل مختلفی ایجاد می شود  از جمله استفاده از لوازم آرایشی متفاوت ، استرس ، رطوبت و آلاینده های زیست محیطی و آلرژی . شما می توانید برای از بین بردن چربی های اضافی از روی پوست از عرق گیاهی اسطوخودوس استفاده کنید .
تاثیر عطر و خواص اسطوخودس بر روی هوش کودکان
محققان در مدارس مسکو با آزمایشات فراونی که انجام داده اند متوجه شدند کودکانی که رایحه ی گیاهان خاصی را استشمام کرده اند داری عملکرد ذهنی بالاتری می بانشد . محققان روسی نیز ثابت کردند که عطر درمانی می تواند به یادگیری بهتر کودکان کمک نماید . به گفته این محققان عطر اسطوخودوس باعث ایجاد ثبات ، احساس تعادل ،و اعتماد به توانایی در کودکان می شود .
استفاده از اسطوخودس در خانه دارای
روش دفع بید با استفاده از اسطوخودوس : برای این که از شر بید خلاص شوید فقط کافی است اندکی از روغن اسطوخودوس استفاده کنید . این گیاه به اندازه ی نفتالین  و دیگر حشره کش های سمی برای از بین بردن بید مفید است . برای این کار لازم اشت که 4 قطره از روغن اسطوخودوس را بر روی یک جسم سخت مثل سنگ بریزید و آن را در کمد لباس و یا گنجه خود قرار دهید و این کار را به صورت مرتب تکرار کنید به خصوص در ماه شهریور که ماه از تخم در آمدن بید ها می باشد .  همچنین می توانید گیاه خشک شده اسطوخودوس را در درون کیسه ای بریز و در آن را ببندید و در دورن کمد و یا گنجه خود قرار دهید با این کار علاوه بر این که بید ها را از بین می برید باعث خوش بو شدن لباس ها نیز می شوید . 
دور کردن موچه ها : مورچه ها از روغن و عصاره های گیاهی بیزار می باشند شما می توانید با رو غن اسطوخودوس از شر آن ها خلاص شوید .
 شما می توانید برای خرید اسطوخودوس باکیفیت عالی به سایت عطر ریز مراجعه نمایید و اسطوخودوس با بهترین کیفیت را خریداری نمایید .

کلمات کلیدی مرتبط
نـظـرات
دیگر مطالب کاربردی
عرقیات گیاهی عطرریز
تابستان گرم با عرقیات خنک
عرقیات گیاهی با طبع گرم
خرید گلاب ارزان قیمت برزک کاشان
خرید گلاب خالص
ادامه
clear-bug-div
شاخه ها
سبد خرید گلاب و عرقیات گیاهی
پشتیبانی آنلاین گلاب و عرقیات گیاهی
گلاب و عرقیات کاشان